Otwieramy wszystkie samochody i mieszkania

Włamywacz Włamywacz

Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Skoczów, Żywiec, Wisła, Andrychów, Oświęcim, Kęty, Ustroń

Kodowanie immobiliserów


Klucze samochodowe z immobilizerem i pilotem

Od około 1995 roku wprowadzono elektroniczne zabezpieczenie pojazdów takie jak immobilizer. W chwili obecnej jest on na wyposażeniu 99% pojazdów jakie widzimy na naszych drogach. Jest on typowym elektronicznym zabezpieczeniem przed niepowołanym uruchomieniem pojazdu. Po włożeniu kluczyka z wbudowanym transponderem (nadajnikiem) do stacyjki i włączeniu zapłonu następuje wymiana sygnałów (danych). Sygnał ten jest analizowany i gdy tylko się zgadza kluczyk zostaje uznany za właściwy. Wówczas następuje dezaktywacja blokady.

Na dzień dzisiejszy jest to jednak temat bardziej rozbudowany. Praktycznie ile marek samochodowych tyle rodzai samych immobilizerów. Różne czipy oraz różne sposoby wykonania samych systemów powodują iż jest to osobna dziedzina dorabiania kluczy. W chwili obecnej dorabiamy i kodujemy zarazem około 80% immobilizerów spotykanych na naszym rynku. Z roku na rok ten fakt ulega u nas zmianie gdyż cały czas rozwijamy nasz serwis o nowe urządzenia. Na chwilę obecną proponujemy naszym klientom trzy metody kodowania immobilizerów :

- tworzenie kopii z klucza głównego

Metodę tą można zastosować w około połowie pojazdów. Przy niektórych z tych pojazdów również musi być dostarczony podczas kodowania. Cały proces zajmuje jednak nie więcej niż 20 minut.

- kodowanie klucza w pojeździe klienta przed podłączenie się do wtyków diagnostycznych

Takie pojazdy jak np. Audi, Volkswagen, Skoda, czy np. Seat posiadają już czipy nowszej generacji. Nie jest to stały kod zapisany w kluczyku lecz kod który zmienia się przy każdorazowym odpalaniu. Tego typu immobilizery wymagają podłączenia się pod wtyk diagnostyczny i zsynchronizowania obu podzespołów razem. Proces ten jest bardziej złożony i może trwać do 40 minut.

- kodowanie immobilizerów w sytuacjach gdy klient zgubił ostatnią sztukę

Proces ten jest bardzo zbliżony do drugiej opcji kodowania jednak procedury jego wykonania są często bardziej złożone. Wielu producentów utrudnia w ten sposób możliwość kradzieży pojazdów. W przypadkach pojazdów grupy Vw w nowszych modelach powyżej 2009 koniecznym jest też niejednokrotnie demontaż licznika co umożliwia bezpośrednie pobieranie danych z pojazdu. Większość tego typu możliwości omawiamy indywidualnie z klientami.

Ceny kodowania są bardzo rozbite. Ważnym jest sam samochód, model, rok produkcji i zastosowane w nim systemy. Czy producent wymaga kodu PIN przy kodowaniu lub czy da się go na przykład tylko skopiować. Średnio wynoszą one już na gotowo z całym kluczem od 99.00 zł do 450.00 zł. Najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie lub przyjechać bezpośrednio na nasz punkt na os.Beskidzkim w Bielsku-Białej. Sprawdzenie Państwa kluczyka w naszych kodowarkach da 100% pewności odnośnie zastosowanego typu immobilizera. Przykładowo w jednym modelu auta producent mógł zastosować kilka rożnych immobilizerów.


Programowanie pilotów do samochodu
Piloty do pojazdów to akcesorium bez których ciężko sobie dziś wyobrazić użytkowanie auta.
Usługa dorobienia kluczyka samochodowego a w zasadzie jego cena  uzależniona jest od zastosowanego w kluczyku immobilizera  oraz od tego, czy klucz posiada pilot centralnego zamka. Większość nowych samochodów jest wyposażona w system modułu komfortu, który odpowiada za otwieranie auta z pilota lub karty. Dlatego też jesteśmy w stanie zaprogramować piloty do samochodów Volkswagen, Opel, Skoda, Seat, Audi, VW, Ford, Renault,  i wiele innych.Cen­trum Za­bez­pie­czeń Wla­my­wacz
Do­ra­bia­nie Klu­czy

Pon - Pt 10.00 - 18.00
tel.: 570 215 164
ul. Ster­ni­cza  (sklep przy blo­ku nr 12)
os. Be­skidz­kie
43-300 Biel­sko­-Bia­ła