Otwieramy wszystkie samochody i mieszkania

Włamywacz Włamywacz

Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Skoczów, Żywiec, Wisła, Andrychów, Oświęcim, Kęty, Ustroń

Złamany klucz w zamku

Złamany klucz w zamku

Włamywacz na Komunii - brzmi trochę zaskakująco, ale proszę nam wierzyć - „strasznie” było tylko na początku. 

Jak wiadomo miesiąc maj jest miesiącem komunijnym. To właśnie wtedy wszystkie lokale gastronomiczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Goszczą swoich małych klientów i ich najbliższe rodziny. Tak miało być i tym razem. Nic nie wskazywało na zbliżające się problemy „techniczne”, do czasu ... W niedzielny poranek do jednego z lokali, dotarły Panie Kucharki, chcąc upichcić komunijny obiad. Niestety do kuchni się nie dostały. Podczas otwarcia drzwi, klucz się ułamał i jego fragment pozostał w zamku. Wezwani o godz. 6 rano podjęliśmy intensywne działania ratowania ww. zamka, a co za tym idzie i komunijnego obiadu.

Pech chciał, ze drzwi z pozostałym w zamku kluczem, były jedynymi, które umożliwiały wejście do kuchni. Naprawa była zatem konieczna, a czas nie był naszym sprzymierzeńcem. Zestresowane Panie Kucharki stąpając z nogi na nogę, obmyślały awaryjny plan działania, a my wykorzystaliśmy wszystkie swoje zdolności, by naprawa zamka trwała jak najkrócej.

Koniec tej historii okazał się być korzystny dla wszystkich. Drzwi zostały otwarte, zamek wymieniony kluczyk dorobiony, a komunijny obiad zrobiony na czas.

Pogotowie ślusarskie spisało się na medal. Zyskało również kolejnego zadowolonego Klienta, który wrócił za jakiś czas, by wymienić zamki w kilku innych drzwiach. Nauczony doświadczeniem, dorobił także komplety kluczyków zapasowych do swojego lokalu. Takie działania prewencyjne czasami okazują się być najlepszymi i najprostszymi sposobami zapobiegającymi sytuacjom stresowym.

Aby złamać kluczy w zamku, czy stacyjce nie potrzeba wiele. Wystarczy chwila nieuwagi, zły ruch i klucz złamany. Niektóre przypadki są bardzo skomplikowane, np. kluczyk, którego część pozostanie w stacyjce, uniemożliwiając uruchomienie samochodu. Dlatego nigdy nie polecamy działania na własną rękę. Nieumiejętne podejście do sprawy może wyrządzić poważne szkody. A koszty późniejszej „reanimacji” np. całej stacyjki, czy wymiana zamków tak, by kluczyk pasował zarówno do stacyjki jak i do drzwi wejściowych są zdecydowanie wyższe niż wezwanie specjalistów. Naszym zdaniem w opisanych przypadkach najlepszym „narzędziem naprawczym” jest wybranie numer telefonu do włamywacz.pl.

Fachowiec sprawdzi stan zamka, oceni surowiec klucza i wybierze najlepszy z możliwych sposobów na jego naprawę.

O większym „szczęściu” mówimy w sytuacjach gdy kluczyk złamie się np. w drzwiach auta, wtedy można skorzystać z innych drzwi, odpalić auto i dojechać do naszego punktu. W tych przypadkach także odradzamy roboczych sposobów naprawy uszkodzonych zamków, czy kluczy.

Opisane historie - jak większość z którymi mamy do czynienia - mają szczęśliwe zakończenia. Nasze doświadczenie jest na tyle duże, że potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie straszne nam są wczesne, czy późne godziny, zmienne i niezbyt korzystne warunki atmosferyczne. Działamy - niezmiennie - sprawnie i z wielkim zaangażowaniem dla Państwa bezpieczeństwa.


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!