Otwieramy wszystkie samochody i mieszkania

Włamywacz Włamywacz

Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Skoczów, Żywiec, Wisła, Andrychów, Oświęcim, Kęty, Ustroń

Aktualności

Wymiana zamka Bielsko

10-04-2019

Wymiana zamka Bielsko


Wymiana wkładek powinna odbyć się zawsze po zakupie mieszkania, garażu, domu czy biura. Często po zakończonym remoncie powinniśmy wymienić zamki na nowe. Pamiętajmy, że kupując coś z drugiej ręki a nawet dewelopera nie powinniśmy bezgranicznie ufać sprzedającemu. Wyobraźmy sobie sytuację kiedy ktoś wynajmował mieszkanie, które właśnie kupiliśmy i dorobił sobie klucz zapasowy bez wiedzy właściciela. Bez najmniejszego problemu może wejść i wynieść co tylko będzie chciał. Nowe zamki dają pewność, że nikt ale to nikt inny nie ma dostępu do naszego dobytku.

Rozwiercony zamek Bielsko

07-04-2019

Rozwiercony zamek Bielsko

Często nasi ślusarze z Bielskiego pogotowia zamkowego są wzywani do otwarcia zamków gdzie ktoś próbował je nieudolnie otworzyć. Niejednokrotnie takie otwarcie jest trudniejsze ze względu na uszkodzenie wkładki a nawet zamka wpuszczanego w środku drzwi. Takie wiercenie zamków często wychodzi dużo drożej ponieważ trzeba wymienić zamek na nowy a koszt zamka listwowego to koszt nawet tysiąca złotych. Pamiętajmy, że profesjonalne otwarcie drzwi to nie wiercenie wiertarką jak miało to miejsce 30 lat temu. Czasy się zmieniają a co za tym idzie zamki również. Wkładki bębenkowe do drzwi posiadają atesty oraz masę dodatkowych zabezpieczeń przed wierceniem, choćby kołki hartowane. 

Programowanie klucza Ford Mondeo USA

04-04-2019

Programowanie klucza Ford Mondeo USA

Włamywacz to nie tylko otwieranie aut ale również dorabianie kluczy zbliżeniowych i kodowanie pilotów. Jeśli sprowadziłeś auto ze stanów bez kluczy to nasza firma wykonuje usługi dorabiania kluczy przy stanach zerowych. Na podstawie zamka możemy dorobić kluczyk mechaniczny, który służy do manualnego otwarcia zamka w samochodzie. W ostatnim czasie mieliśmy okazję zaprogramować klucze do nowego Forda Mondeo z 2016 roku sprowadzonego z USA, który posiadał systemem bezkluczykowy. 

Otwarcie drzwi Dierre, wymiana zamka Atra

01-04-2019

Otwarcie drzwi Dierre, wymiana zamka Atra

Prowadzimy serwis drzwi Dierre począwszy od awaryjnego otwierania po wymiany zamków wpuszczanych oraz wkładek atra na klucze piórowe. Na naszym sklepie stacjonarnym posiadamy szeroki wachlarz zamków i wkładek dostępnych od ręki. W dostępnym asortymencie znaleźć można zamki nowego typu z lock­tra­pem. Świadczymy pełny serwis pogwarancyjny drzwi Dierre, nasi serwisanci potrafią wyregulować omawiane drzwi. Jeśli chodzi o wkładki bębenkowe z gałką również mona dostać je w naszym Centrum Zabezpieczeń które mieści się w Bielsku-Białej przy ulicy Sterniczej 12. 

Dorobienie klucza Ford Mustang Brzeszcze

28-03-2019

Dorobienie klucza Ford Mustang Brzeszcze

Brzeszcze miejscowość między Pszczyną a Zatorem to w tamtym rejonie mieliśmy przyjemność kodować cztery sztuki kluczy do dwóch Fordów Mustangów. Auta zostały wyprodukowane w 2015 roku i pochodzą z USA. Procedura kodowania pilota do forda w tym wypadku jest automatyczna co oznacza, że przy kodowaniu zbliżeniowego immobilizera pilot koduje się w tym samym czasie. Z ciekawostek oba mustangi łącznie posiadają ponad 600 koni mechanicznych. A do pierwszej setki rozpędza się poniżej 6 sekund. Nasze Centrum Zabezpieczeń dorabia klucze z immobilizerem i pilotem również do samochodów z 2019 roku.

Otwarcie zamka drzwi Andrychów

24-03-2019

Otwarcie zamka drzwi Andrychów

Zlecenie na otwarcie zamka dostaliśmy w miejscowości Sułkowice koło Andrychowa. Serwis naszego pogotowia zamkowego z Bielska-Białej przyjął zlecenie i udał się na miejsce. Po dotarciu pod wskazany adres okazało się, że awaria zamka polegała na tym, iż kluczem można było kręcić ale mechanizm w zamku nie cofał rygli co uniemożliwiało otwarcie drzwi. Kolejnym utrudnieniem okazał się sam zamek wpuszczany który był listwowy wielopunktowy. Dla naszych serwisantów nie ma drzwi których nie dało by się otworzyć, zawsze jest to tylko kwestia czasu. 

Otwarcie drzwi domu Bielsko

20-03-2019

Otwarcie drzwi domu Bielsko

Klucz się kręci w koło ? Zamek się nie otwiera ? Coś przeskakuje w zamku?
Awaryjne otwieranie drzwi domu czy też mieszkania polega na bezinwazyjnym otwarciu, tak aby drzwi były całe. Nasi serwisanci otwierają wszystkie drzwi domowe nawet te z uszkodzonym zamkiem wpuszczanym czy zamkiem listwowym wielopunktowym. Często przez nie wyregulowanie drzwi zostajemy wezwani do zaciętych zamków kiedy to klucz nie odryglowuje zamka. Po usłudze otwarcia zawsze staramy się wymienić zamek na nowy a dodatkowo wykonać regulację tak aby w przyszłości problem się nie powtarzał. 

Awaryjne otwarcie auta Bielsko-Biała

17-03-2019

Awaryjne otwarcie auta Bielsko-Biała

Tym razem historia równie ciekawa co nietuzinkowa. Klucze od samochodu przez przypadek zabrał jeden z pracowników, który pojechał innym autem w trasę międzynarodową. Niestety były to jedyne klucze od tego dostawczaka a w środku były bardzo pilne dokumenty firmowe. Bezinwazyjne otwarcie zamka w Reno Master z roku 2015 na terenie Bielska-Białej, taki pojazd przyszło nam otworzyć w ubiegłym miesiącu. Pomimo, iż samochód posiadał nowy profil zamka nasi ślusarze otwarli auto bez najmniejszego trudu.

Zgubione klucze Bielsko-Biała GeminiPark

13-03-2019

Zgubione klucze Bielsko-Biała GeminiPark


Galeria handlowa GeminiPark w Bielsku-Białej to właśnie tam dostaliśmy zlecenie w sprawie awaryjnego otwarcia samochodu i dorobienia do niego nowych kluczy z immobilizerem i pilotem. Stary komplet kluczy został zgubiony w trakcie robienia zakupów i mimo zgłoszenia tego obsłudze obiektu nikt ich nie znalazł. Nasze pogotowie udało się na miejsce, po otwarciu samochodu zdekodowali zamek w celu dorobienia klucza z kodu a następnie zakodowali immobilizer. Jeszcze tego samego wieczoru Golf 5plus z 2006 roku opuścił parking podziemny o własnych kołach. 

Zatrzaśnięte klucze Wisła

10-03-2019

Zatrzaśnięte klucze Wisła

W miejscowości Wisła zaraz obok hotelu Gołębiewski mieliśmy przyjemność otwierać nowego Reno Espace V z 2017 roku. Sytuacja była bardzo nietypowa ponieważ dostęp do samochodu jest za pomocą karty hands free w której pobliżu samochód powinien być otwarty. Karta leżała w okolicy tylnego siedzenia a samochód nie chciał się otworzyć. Na szczęście obecnie każdy samochód musi posiadać zamek awaryjny przez który nasz serwis otworzył auto. Pamiętajmy aby mieć ograniczone zaufanie do wszystkich kart i kluczy zbliżeniowych ponieważ jest to tylko elektronika, która jak widać może nas niemiło zaskoczyć.